Wydarzenia

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020

Koniec roku szkolnego dla dzieci to wspaniałe wydarzenie, choćby dlatego, że przed sobą mają dwa miesiące odpoczynku - WAKACJE 🙂 W naszym Kościele chłopcy, którzy uczestniczyli w Szkółce otrzymali dyplomy. To był czas, kiedy wspólnie mogliśmy modlić się i błogosławić najmłodszych.

KONCERT W PARKU

𝐆𝐑𝐀𝐌𝐘 𝐰 𝐏𝐀𝐑𝐊𝐔 - tak nazwaliśmy wydarzenie, które odbyło się w ostatnią sobotę. To było coś niezwykłego.! Pogoda dopisała - to świadectwo tego, że Pan słyszy nasze prośby 🤩Grupa muzyków z Kościoła Koinonia Poznań umilała czas ludzi spędzających czas w parku. Inną przyjemnością jaką mogliśmy się podzielić to darmowa kawa i babeczka (mniam... 🤫) Mieliśmy możliwość przeprowadzić wiele ciekawych rozmów. To był prawdziwy czas radości i wolności...

𝐖𝐈𝐄𝐂𝐙Ó𝐑 𝐔𝐖𝐈𝐄𝐋𝐁𝐈𝐄𝐍𝐈𝐀 𝐢 𝐔𝐙𝐃𝐑𝐎𝐖𝐈𝐄𝐍𝐈𝐀

Niesamowity czas! Bóg dotykał serc, poruszał i uzdrawiał. Mogliśmy usłyszeć wiele świadectw. Nasi goście opowiadali o tym jak Bóg zmienił ich życie. Byliśmy świadkami cudów! 🤩😁😍 Niesamowite działanie Boga - ludzie zostali uzdrowieni ze swoich dolegliwości. To był czas PEŁEN MOCY! 💪 Muzyczna strona wydarzenia to zasługa Grupy Uwielbienia z Kościoła Koinonia Poznań. Z usługą byli również goście z Katowic - Beniamin Wantulok.Można powiedzieć, że jesteśmy przeszkoleni i gotowi do działania!

Szkolenie Alpha

W dniu 14 września 2019 odbyło się szkolenie przygotowujące do prowadzenia Kursu Alpha. Szkolenie poprowadzili Ania i Jacek z Koszalina , którzy już od wielu lat organizują kursy. Niezwykli ludzie, którzy poprowadzili nas w podróż po technicznej stronie Kursu Alpha. Mogliśmy wiele się nauczyć i zobaczyć, jak należy się przygotować do takiego przedsięwzięcia. Można powiedzieć, że jesteśmy przeszkoleni i gotowi do działania!

XIV List do Filemona

Konferencja Misji Więziennej trwała już od piątku 23 sierpnia 2019. Sobotni wieczór zorganizowano w naszym Kościele. Był to czas pełen pozytywnych emocji. Zaczeliśmy karmiąc się grillowanym mięskiem. To idealny czas na budowanie relacji. Jednak najlepsza uczta była dopiero przed nami. Wspólnie zgromadziliśmy się przy dźwiękach muzyki by uwielbić Boga. Możnaby powiedzieć - chwilo trwaj... Na spotkaniu nie zabrakło dzielenia się doświadczeniami. Historie, które wywoływały wzruszenie i radość. Ludzie, którzy pełni pasji, służą w ciemnych murach wiezień. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takim wydarzeniu. Ogromnym przywilejem było gościć taką ekipę i wspólnie stać w uwielbieniu naszego Pana.

Agata i Maciek Strzyżewscy po raz drugi..

Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć u nas Agatę i Maćka Strzyżewskich. Przyjechali do nas w niedzielę 28 lipca 2019 roku. Od wielu lat prowadzą Kościół Uliczny w Gdańsku, a ich służba cały czas się rozwija. Ogromne słowa zachęty, które pobudzały do aktywności. Pełni wiary opowiadali o swoich doświadczeniach, które dla nas są inspiracją do podejmowania działań, aby nastąpiło PRZEBUDZENIE. Jako Kościół pragniemy z determinacją służyć Bogu, a słowa, które usłyszeliśmy w niedzielę, dodały nam sił by osiągać cele.

Ewangelizacja

Wdniach od 27 lipca do 3 sierpnia gościliśmy u nas team, który przeprowadzał w Słupsku, Ustce, Jarosławcu i Sławnie ewangelizację. Dla nich był to czas pełen pracy. Cała ekipa liczyła ok 40 osób, część z nich przez cały tydzień mieszkała u nas, śpiąc w kościele. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy przyłożyć rękę do Bożych dzieł.
Nie zabrakło również integracji. Wieczorową porą zorganizowaliśmy grilla dla całej ekipy. To był niezwykły czas rozmów, dzielenia się doświadczeniami i świadectwami.

Dzień Dziecka

Dzieciaczki te małe i te troche większe miały swoje święto. Oczywiście wspólnie modliliśmy się i błogosławiliśmy. Nasi najmłodsi dostali też prezenciki, które wywołały wiele radości i uśmiechu.

25 rocznica ślubu Asi i Arka

W niedzielę 2 czerwca świętowaliśmy 25 rocznicę ślubu naszego Pastora i jego żony. Wspólnie, jako cały Kościół błogosławiliśmy tę parę.
Asia i Arek podzielili się z nami historią swojego związku. Mówili o tym jak Bóg prowadził ich od samego początku. 25 lat małżeństwa to nie lada wyzwanie, jak sami mówią nasi jubilaci. Często przez niełatwe koleje życia szli razem w miłości i prawdzie.

Z Australii do Słupska, po raz drugi.

Darren Bonnell pastor z Tamworth w Australii gościł u nas w zeszłym roku w lipcu. Wtedy był w Polsce na dużej konferencji „700 miast” odbywającej się w Oleśnie i zapragnął zobaczyć nasz kościół w Słupsku. Darren od wielu lat zakłada społeczności chrześcijańskie w Australii, w stanie New South Wales. Wspiera młode kościoły, i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem.

Tym razem z Australii przyjechał do Słupska ze swoją żoną Bron, oraz przyjacielem Stephenem Wyndhamem mieszkającym obecnie w Wielkiej Brytanii.

Stephen Wyndham z kolej, jest dyrektorem Next Level International Network (NLI Network), działającej na wyspach organizacji również pomagającej młodym społecznościom, z tym, że głównym terenem działania NLI Network jest środkowa Europa.

O miłości Jezusa i jej mocy przemieniania serc opowiadała Bron, żona Darrena. Drugi wykład poprowadził Darren.

Spotkanie miało miejsce w 20 marca w Kościele z Filarami działającym przy Fundacji Filar Nadziei w Słupsku. Wstęp był otwarty

Po spotkaniu zaprosiliśmy naszych gości do jednej ze słynących słupskich pizzerii na kolację.

Fotorelację z wydarzenia zrealizował Tomasz Iwański

Koncert KOLAH

Koncert finałowy Kolah w CHSD w Słupsku Przez trzy dni raper i terapeuta Mirek Kolczyk alias Kolah, brał udział w zorganizowanych przez Fundację Filar Nadziei oraz Fundację Dobrowskaz spotkaniach mających przybliżyć problem uzależnień. Kolah prowadził te zajęcia razem z Andrzejem, który tak jak on również ma za sobą okres uzależnienia.

Wspólnie odwiedzili szkoły w regionie słupskim. Dotarli też do ośrodka wychowawczego w Słupsku oraz osadzonych w więzieniu w Ustce. Wszystko po to, żeby pokazać na swoim przykładzie, jak działają mechanizmy uzależnienia i uświadomić ludziom, że łatwo jest stać się osobą uzależnioną.

Kolah prócz prelekcji freestyluje, czyli śpiewa do podkładów muzycznych. Obaj z Andrzejem wyszli z nałogów dzięki Jezusowi i to o nim przede wszystkim można usłyszeć w tekstach utworów. Cykl spotkań wieńczył otwarty koncert finałowy.

Koncert odbył się w placówce Fundacji Filar Nadziei przy ulicy Rybackiej. Sala była pełna. Przyszli rodzicie z dziećmi. Byli też uczniowie szkół, z którymi Kolah spotykał się w ciągu ostatnich kilku dni.

Zapraszam do relacji zdjęciowej z tego wydarzenia. Zdjęcia wykonał Tomasz Iwański

Pożegnanie Domiiki i Tomka

Dominika i Tomek służyli w naszym Kościele przez wiele miesięcy. Poświęcali swój czas na próby i przygotowania, a pieśni uwielbienia płynące z ich głosów były w pełni oddane Bogu. Jako Kościół mogliśmy doswiadczyć talentów jakimi obdarzył i Bog, bo oni, choć skromni i pokorni, oddali nam kawałek siebie, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Przede wszystkim wdzieczni Bogu, który przyprowadza takich ludzi jak Dominika i Tomek.
Jako Kościół ludzi wierzących, dbamy o to by najważniejsze były zawsze drogi Pana, a kroczenie wyznaczonym przez Niego szlakiem, daje rozwój. Choć jako ludzie odczuwamy pewnego rodzaju smutek, bo nasi przyjaciele wyjeżdzają na drugi koniec Polski, to radość z tego, że Bog daje nowe i nie chce by Jego dzieci stały w miejscu, przewyższa wszystko. Cieszymy się z tego czasu, który został nam dany, ale oczekując wiecej... biegniemy do przodu patrząc sercem na szeroki horyzont wyzwań i pewności, że Bóg ma najlepszy plan dla każdego z nas. Dziś Dominika i Tomek mogą służyć dalej. Prowadzeni przez Boga dotarli aż do Gryfowa Śląskiego. Wierzymy, że nasz Tatuś zaopatruje i błogosławi tym, którzy Mu ufaja. Wiec możemy tylko z radością patrzeć na kazdy dzień, pełen cudów i błogosławieńscw, a wszelkie zmartwienia i znaki zapytania odłożyć na bok, wierząc, że Bóg sie nigdy nie spóźnia!

Agata i Maciek Strzyżewscy

W niedzielę 19 sierpnia przyjechali do nas Agata i Maciek Strzyżewscy. Podczas nabożeństwa dzielili się tym w jaki sposób służą Bogu i czego doświadczają.Nasi goście prowadzą w Gdańsku Kościół Uliczny, o czym sami nam opowiedzieli. W ten sposób służą już 4 lata, zaczynając od myśli i pragnienia jakie Bóg włożył w ich serca kończąc na cotygodniowym zmaganiu się z pogodą i innymi niedogodnościami, a to wszystko w radości i pełnym posłuszeństwu Panu. Agata i Maciek zabrali nas również w podróż do Pakistanu. Szczegółowa relacja połączona z projekcją zdjęć oddała sens, zmagania, trud, niepewność, ale przede wszystkim to jak ważne jest troszczyć się o innych. Pakistan to niebezpieczny kraj dla Chrześcijan, dlatego tym bardziej rodzą się pytania bez odpowiedzi. Jedno co jest pewne to tylko to, że jeżeli zaczynasz z Bogiem i trwasz, to On przeprowadzi cię przez wszystkie trudności i pozwoli odnaleźć sens i radość w często niełatwej pracy dla Niego.

30 rocznica Ślubu Eli i Jacka

Kolejna rocznica w naszym Kościele! Czyz to nie jest ogromne bogactwo? Jest to już kolejne małżeństwo, które swoim stażem pozytywnie zaskakuje, jak na dzisiejsze czasy. Dziś mówimy o Eli i Jacku, którzy spędzili ze sobą już 30 lat! WOW! Ela i Jacek opowiedzieli nam w wielkim skrócie o swoim małżeństwie. O tym, że były piękne i czarujace dni, ale też o czasach chłodu i niezrozumienia. Taki jubileusz to ogromna radośc dla nas wszystkich… ….do nastepnego 😉

30 rocznica Ślubu Romy i Adama

Prawdziwym przywilejem było uczestniczyć w takiej niezwykłej uroczystości. Ten niezwykły jubileusz mogliśmy świętować wraz z rodziną i przyjaciółmi. Byliśmy świadkami wymiany obrączek, ale też mogliśmy usłyszeć świadectwo życia małżeńskiego, tego jak Bóg prowadził i dawał siły przez całe 30 lat. Po nabożeństwie został przygotowany bankiet, w którym wszyscy razem świętowaliśmy.

Goście... goście...

Wakacyjny weekend…
Jak już wiecie, dużo się u nas dzieje! Oczywiście jak na wakacyjny weekend przystało, dużo GOŚCI się do nas zjechało. Niektórzy z naszych domowników mieli możliwość spotkać się ze swoimi rodzinami. Nie zabrakło tez pokarmu duchowego, w tą niedziele przywilej służenia spadł na Darka z Żar i Dobromira z Pabianic. Dobry czas!>Podczas nabożeństwa odbyło się BŁOGOSŁAWIEŃSTWO małej Lilianki, dzielnej i pięknej córki Króla.Jak na Kościół z Filarami przystało – takie spotkania i takie wydarzenia są dobrym powodem do wspólnego GRILLOWANIA…

10 rocznica ślubu Dominiki i Tomka

W niedzielę 17 czerwca mogliśmy wspólnie z Dominiką i Tomkiem świętować ich „aluminiową”, czyli 10 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Wielka radość, gdy mamy możliwość w jedności modlić się i błogosławić tym, którzy zapisują się na kartach naszego życia jako przyjaciele, a w historii Kościoła jako rodzina 🙂 To są momenty, kiedy łzy cisną się do oczu. Czas pełen wzruszeń i ogromnej radości. Nie zabrakło również spotkania przy grillu. Stoły uginały się od przepysznych grillowanych przysmaków, i oczywiście tortu, który powalał swoim wyglądem i smakiem.

Darren Bonnel w Słupsku

W dniu 6 czerwca gościliśmy Darrena Bonnel`a, który przyjechał z Australii. Od wielu lat jest liderem w Kościele Północ-Południe. Darren jest koordynatorem zakładania kościołów, a z Polską łączy go projekt „700 MIAST”, ale przede wszystkim jak sam mówi, kocha Polskę i pragnie dzielić się swoimi doświadczeniami, aby Polskie Kościoły były silne i pełne pasji, wypełniając wolę Boga! Czwartkowy dzień był pełen budujących rozmów, gdzie mogliśmy podzielić się i pokazać czym się zajmujemy i jakie były tego początki. Wieczorem Darren mówił o swoich doświadczeniach, odpowiadał na (niełatwe) pytania i podzielił się Słowem. Myślę, że każdy z obecnych wiele mógł wziąć do serca i zweryfikować swoje „ja” w pozycji Kościoła. Oczywiście nie zabrakło tez pokarmu fizycznego 🙂 całą wizytę uwieńczyliśmy grillowaniem. Super czas! Super klimat! Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji 🙂

Grill -> Kościół z Filarami & Kościół Rzeki Wody Żywej

31 maja odbył się grill na ul. Rybackiej. Mieliśmy przyjemność gościć u siebie Kościół Rzeki Wody Żywej ze Słupska. Był to cudowny czas relaksu i odpoczynku, ale przede wszystkim mogliśmy poznać się, porozmawiać i cieszyć sobą nawzajem. Były gry, zabawy i dużo rozmów przy stołach uginających się od pysznego jedzonka 🙂 Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji 🙂

Warsztaty pasji i Wizji

Zostaliśmy zaproszeni na Warsztaty Pasji i Wizji, które odbyły się w Gdańsku 12 maja 2018 r. Jednym z siedmiu mówców był nasz Zbyszek Stefański, który miał przyjemność opowiedzieć o tym jak Bóg działa w jego życiu osobistym i w pracy dla najlepszego "Szefa" na świecie - dla samego Stwórcy, Tatusia. Mógł podzielić się tym, jakie były początki ChSD, często niełatwe i żmudne zmagania z rzeczywistością,. Jednak pokora i zaufanie Bogu doprowadziły do miejsca, które wielu z was dobrze zna. 120 uczestników mogło usłyszeć, jak od jednej opuszczonej stolarni Bóg przeprowadził rewolucję, gdzie dziś widzimy nie jeden lecz trzy budynki, nie samotność, lecz silny i działający Kościół oparty na relacjach, Kościół, który nie jest odskocznią od codzienności raz w tygodniu, lecz żyje każdego dnia, minuta po minucie! Wierzę, że przez to wydarzenie Pan Bóg otworzył nowy rozdział w służbie Zbyszka jak i nas wszystkich. Podczas warsztatów, mogliśmy wysłuchać innych, którzy mówili o pierwszych krokach misji, które dzięki wytrwałości i podążaniu za głosem Boga dziś są wielkimi dziełami, przez które Bóg działa w swojej miłości! Różnorodność tematyczna była wręcz zaskakująca, zaczynając od służby ubogim i poszkodowanym, poprzez pomoc mężczyznom i ojcom, wykorzystując biblijne zasady dotyczące finansów do posługiwania się telewizją i mediami. Jedni mówili o ogromnej wrażliwości w stosunku do prześladowanych, niepełnosprawnych czy związanych kajdanami grzechu, inni o praktycznym zastosowaniu Słowa Bożego w naszym życiu. Czas warsztatów z pewnością nie był czasem straconym. Mogliśmy wiele dać, ale też wiele wziąć. Wiele świadectw chwytało za serce i poruszało naszą wrażliwość. Doświadczyliśmy tego, że dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami nie tylko jest cenne i wartościowe, ale przede wszystkim daje ogromnie dużo nadziei. Było można dostrzec wśród uczestników wielkie poruszenie. Często w indywidualnych rozmowach można było usłyszeć entuzjazm do działania. Przeżyliśmy radość, wzruszenie oraz byliśmy dumni i wdzięczni Bogu za taki ogrom błogosławieństw w naszym życiu, w naszym Kościele, w naszej rodzinie! Wierzę, że to my jesteśmy kreatorami otaczającej nas rzeczywistości. Wierzę, że każdy z nas jest wyposażony w wiele talentów, wystarczy powiedzieć Bogu tak i pozwolić Mu na działanie w naszym życiu. Myślę, że w naszych sercach zarysowały się nowe wizje, które są napędzane determinacją, pasją i pragnieniem aby Bóg działał w nas i poprzez nas! Wiem jedno, od tego momentu już nic nie jest takie samo! Z resztą, śmiało mogę powiedzieć, że z Bogiem pędzimy naprzód w najlepszej przygodzie naszego życia!

Stephen Wyndham w Słupsku!

Musicie wiedzieć, że Stephen Wyndham, ten wielki człowiek ma ogromny wpływ na zakładanie kościołów w Australii, a od dłuższego czasu skupia się na zakładaniu kościołów w Polsce, głównie poprzez projekt 700miast.pl – 700towns. Misjonarz z około 25-letnim stażem jako przywódca w australijskich kościołach chrześcijańskich działa w ramach NLI Network na skalę Centralnej Europy, a szczególnie Polski. 😮 To wielki przywilej mieć go z nami w Słupsku! 😊 Stephen mógł zobaczyć miejsce w jakim działamy i to jak Bóg zaopatruje każdego dnia, dając możliwości rozwoju. Nasz gość spotkał się najpierw z liderami Kościoła, gdzie mogli poznać się bliżej, wymienić swoimi przemyśleniami, problemami i doświadczeniami. Bardzo owocne spotkanie, które z pewnością ubogaciło naszych liderów. Późnym popołudniem Stephen spotkał się z Kościołem. Ten czas poświęcony był na nauczanie i wspólną modlitwę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *